Samoocena kontroli zarządczej za 2024 7

Samoocena kontroli zarządczej za 2024

Zapraszamy na webinarium poświęcone omówieniu wyników samooceny kontroli zarządczej za rok 2024. Wskazane zostaną obszary najniżej ocenione oraz propozycje działań korekcyjnych i korygujących.

samoocena kontroli zarządczej za 2024

kliknij, aby się zarejestrować
(rejestracja możliwa do 7 dni przed wydarzeniem)

Już w załączniku do Komunikatu Ministra finansów czytamy…

Ustawa z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. Nr 157, poz. 1240, ze zm.) wprowadziła do porządku prawnego pojęcie kontroli zarządczej w jednostkach sektora finansów publicznych, określając ją jako działania podejmowane dla zapewnienia realizacji celów i zadań w sposób zgodny z prawem, efektywny, oszczędny i terminowy. Ustawa określiła również osoby odpowiedzialne za zapewnienie funkcjonowania adekwatnej, skutecznej i efektywnej kontroli zarządczej.

Jednym z warunków zapewnienia adekwatnej, skutecznej i efektywnej kontroli zarządczej jest monitorowanie i ocena jej funkcjonowania. Ocena taka może być dokonana m.in. w drodze samooceny kontroli zarządczej zalecanej w „Standardach kontroli zarządczej dla sektora finansów publicznych” (Komunikat Nr 23 Ministra Finansów z dnia 16 grudnia 2009 r. Dz. Urz. Min. Fin. Nr 15, poz. 84) zwanych dalej „Standardami”.

Jedną z najczęściej stosowanych metod przeprowadzania samooceny kontroli zarządczej jest wykorzystanie do tego celu ankiet (kwestionariuszy). Szczegółowe wytyczne w zakresie samooceny kontroli zarządczej dla jednostek sektora finansów publicznych, określane dalej jako „Wytyczne”, przedstawiają możliwy przebieg procesu samooceny z wykorzystaniem ankiet oraz zawierają przykładowe ankiety, które mogą zostać wykorzystane przez jednostki w tym procesie.

Co nam jednak po samych ankietach, jeśli nie możemy miarodajnie ocenić wyników. Dzięki systemowi iDPO staje się to możliwe. Zapraszamy na podsumowanie samooceny kontroli zarządczej za rok 2024.


Sposób realizacji szkoleń online:

Szkolenie jest realizowane w formie wideokonferencji  MS Teams, ZOOM.

Do uczestnictwa w szkoleniu wystarczy dostęp do urządzenia podłączonego do Internetu, głośniki / słuchawki.

Platforma, na której odbywa się szkolenie jest dostępna jest przez przeglądarkę internetową (z włączoną obsługą JAVA i cookie).


Udziału w webinarium – 200 zł netto (bezpłatnie dla użytkowników systemu iDPO, wymagana rejestracja – kliknij).

Dla każdego uczestnika szkolenia materiały szkoleniowe, bezpłatny miesięczny dostęp do platformy iDPO.

Ceny szkoleń netto. Do ceny należy doliczyć 23 % VAT albo przesłać oświadczenie o zwolnieniu z VAT. Aby skorzystać z odroczonego terminu płatności (zamiast informacji płatniczej proforma) należy przesłać zamówienie na adres: kontaktabi.olsztyn.pl. Zamówienie powinno zawierać informację o webinarium, liczbę uczestników oraz dane nabywcy i odbiorcy niezbędne do wystawienia f-ry.

Szkolenie przygotowane bez wsparcia AI, w ramach projektu AI free

Samoocena kontroli zarządczej za 2024 9

  • 00

    dni

  • 00

    godzin

  • 00

    minut

  • 00

    sekund

Data

kwi 28 2025

Czas

11:00 - 11:40

Koszt

200,00 zł
Kategoria
abi.olsztyn.pl Bezpieczeństwo Informacji

Organizator

abi.olsztyn.pl Bezpieczeństwo Informacji
Email
kontakt@abi.olsztyn.pl
Strona WWW
https://abi.olsztyn.pl