„Prowadzimy obecnie intensywne działania, których celem jest przywrócenie funkcjonowania wszystkich systemów. Incydent został także zgłoszony do właściwych instytucji, takich jak: UODO, CSIRT NASK i Policja” – przekazał urząd w komunikacie.
Według władz miasta istnieje poważne zagrożenie, że część danych mogła zostać wykradziona i może zostać ujawniona w internecie. „Po przeprowadzeniu wewnętrznej weryfikacji ustalono, że poza zaszyfrowaniem danych, istnieje wysokie ryzyko, że sprawcy wykradli przynajmniej część danych i mogą je ujawnić w Internecie” – czytamy w oświadczeniu.

źródło: https://wiadomosci.wp.pl/cyberatak-na-urzad-istnieje-ryzyko-kradziezy-danych-7208229022804928a