Stowarzyszenie Twoje Dane – bezpłatne webinaria – pierwsze wrażenia

Stowarzyszenie Twoje Dane - bezpłatne webinaria - pierwsze wrażenia 1

Zaledwie dwa webinaria zorganizowane wspólnie przez abi.olsztyn.pl i Stowarzyszenie Twoje Dane, a nadszedł czas na pierwsze wrażenia i wnioski. Zapraszamy do zapoznania się z podsłuchaną rozmową prowadzoną między organizatorami w tzw. kuluarach.

abi: To, ile macie zaplanowanych webinariów?
STD: W marcu pięć, na kwiecień też jest pięć.
Generalnie w każdą środę, a na początku kwietnia i w pierwszy poniedziałek.
abi: Jest zainteresowanie?
STD: O tak. Bezpłatne miejsca znikają w ciągu pierwszych kilku godzin.
abi: Na wszystkie?
STD: Na wszystkie. Największym zainteresowaniem cieszą się co prawda szkolenia z zakresu archiwistyki, zwłaszcza w placówkach oświatowych, dlatego też zaczęliśmy tą tematyką.
abi: Ale archiwistyka, to tak naprawdę nie leży w zakresie działania stowarzyszenia.
STD: Leży i nie leży, to zależy. W kontekście ochrony danych, przechowywanie jest przecież formą przetwarzania, nasze dane trochę sobie poleżą u pracodawców [złośliwy chichot].
abi: Zamierzacie powtarzać webinaria?
STD: Jasne. Jest zainteresowanie, to musimy choć raz w miesiącu powtórzyć najchętniej odwiedzane wydarzenia.
abi: Robicie jakieś statystyki?
STD: Tak. Zaczęliśmy od umieszczenia kalendarza na waszej stronie, ale szybko się okazało, że rejestrowanie się za pomocą maila, to trochę anachronizm, dlatego na kolejne – kwietniowe – webinaria zapisy odbywały się będą za pośrednictwem strony WWW.
abi: A co z resztą?
STD: Nie wydajemy reszty [złośliwy chichot]. Ci, który nie załapali się na bezpłatny udział zawsze mogą przekazać darowiznę na Opactwo Tynieckie i przesłać nam potwierdzenie przelewu. Inną formą miało być przekazanie 1,5% na rzecz współpracującej z Tyńcem fundacji, ale w tym roku coś im nie pykło i nie ma ich w systemie OPP.
abi: Po co wam to?
STD: Z nudów.
abi: Co planujecie na kwiecień?
STD: Zaczynamy organizacją i działaniem składnicy akt / archiwum zakładowego. Potem temat pracy zdalnej w kontekście RODO, zarządzanie ryzykiem, znowu temat archiwalny, tym razem szczegółowo temat brakowania, na koniec porządkowanie składnicy, wiesz takie wiosenne porządki. A co tak się o wszystko pytasz?
abi: Testuję nowy dyktafon. [odgłosy szamotaniny, wulgaryzmy, krzyki, wezwania pomocy, koniec nagrania].

W dniu wysłania naszym subskrybentom newsletteru z informacją o bezpłatnych webinariach odnotowaliśmy rekordową liczbę odwiedzin strony:

Stowarzyszenie Twoje Dane - bezpłatne webinaria - pierwsze wrażenia 2

Stowarzyszenie Twoje Dane uruchomiło nową stronę z terminarzem zaplanowanych wydarzeń. Zapewne w połowie miesiąca dostępny będzie terminarz na kwiecień 2023, a tymczasem nadal można rejestrować się na wydarzenia zaplanowane w marcu br.! Zapraszamy

Stowarzyszenie Twoje Dane - bezpłatne webinaria - pierwsze wrażenia 3
https://twojedane.olsztyn.pl/terminarz/